Wings For Life Hedef Koşuları Başlıyor!

Herkese Merhaba,

2014’ten bu yana Türkiye ve dünyanın farklı şehirlerinde koştuğumuz, bizim için çok önemli olan Wings for Life World Run koşusuna bu sene RUNDAMENTAL ekibi olarak birlikte hazırlanmak istedik ve yine Koşamayanlar için Koşmaya karar verdik.

Programın detaylarına geçmeden önce Wings for Life koşusu hakkında bilgilendirmek istediğimiz üç önemli konu var:

  • Finish çizginizi Yakalama Aracı belirliyor. İster amatör ister profesyonel olsun, fark etmiyor, koşucular ve tekerlekli sandalyeliler yan yana yarışıyor, onları takip eden Yakalama Aracı’na yakalanmamaya çalışıyorlar.
  • Dünya genelinde 34 lokasyonda aynı anda başlıyor. Tükiye’de İzmir şehrinde yapılacak ve saat 14:00’te başlayacak.
  • Wings for Life Vakfı’nın tek bir hedefi var: Omurilik zedelenmeleri için tedavi yöntemleri geliştirebilmek. Wings for Life World Run’a katılan herkes koşamayanlar için koşuyor ve yarış kayıtlarından elde edilen gelir de vakfa gidiyor.

Bu sene RUNDAMENTAL olarak ekibin büyük çoğunluğu İzmir’de koşuyor. Yarış gününe kadar koşu antrenmanlarımızı planlarken, süreli hedef koşularını dışarıdan katılıma da açmaya karar verdik. Bu amaçla 8 haftalık antrenman destekleyici, süre hedefli bir koşu programı hazırladık. Hedef koşularında yalnız süre ve kendimizle yarışıp 8 Mayıs’ta Çizgiyi Beraber Aşıyoruz!

Koşularımıza katılmak çok kolay. Sizden ön koşul olarak her hafta duyuracağımız koşu duyurusunda yer alacak süreyi, daha önce hiç durmadan koşmuş olmanızı bekliyoruz.

Koşularda size uygun olan element olarak adlandırdığımız tempo gruplarına katılabilirsiniz.

Fire (Kırmızı) : 4’30” – 5’00”
Air (Sarı) : 5’00” – 5’30”
Water (Mavi) : 5’30 – 6’00”
Earth (Yeşil) : 6’00 – 6’30”

Her hafta başında duyuracağımız ve hafta içi gerçekleşecek olan Süre – Hedef koşularımızla kendi temponuzu belirleyip 8 hafta içinde geliştirebilirsiniz.

wflafis_mailing

RUNDAMENTAL ekibi ile 8 Mayıs tarihinde İzmir’de koşmak isterseniz ilk yapmanız gereken Selfie App’i akıllı telefonunuza indirip, Takımlar kısmından RUNDAMENTAL’ı bulup takıma katılmanız. Uygulama için ücretsiz iOS versiyonu, Android versiyonunu indirebilirsiniz.

Sonrasında her hafta başında davetini yollayacağımız koşularımıza katılabilirsiniz.

Koşu sonrası hedef sürelerine yaklaşan ve koşu günü fotoğraf paylaşımlarını #RDMwflWR #CrossTheLine etiketleriyle paylaşan kişilere tatlı sürprizlerimiz olacak.

iPhone Screenshot 1

*** WFL Selfie App’ten RUNDAMENTAL takımına katılmak için:

Screenshot_WFL

Görüşmek üzere,