#RDM2ALTI

Hepimiz elit atletlerin maratonda 2 saat bariyerini kırmaya çalıştığını biliyoruz. Çoğu amatör koşucunun hayali ise yarı maratonu 2 saatin altında koşabilmek…

İlk defa yarı maratona kayıt olurken hepimiz neler olacağından ve ne yapacağımızdan tamamen habersizdik. Belki yeteri kadar antrenman yapmamıştık, belki de o bitmeyecek kadar uzun gelen 21K mesafenin altında ezileceğimizi düşünmüştük. Kimimiz hızını ayarlayamadı, kimimiz sadece bir sonraki su istasyonuna varabilmeye çalıştı. Ve gerçekten de neredeyse zorlukla bitişi görebildik. Ama her şeye rağmen o finish çizgisini geçip, bir sonraki yarı maratonda daha iyisini yapabilmenin peşine düştük.

Biliyoruz ki nefesin daraldıkça ve bacakların yandıkça içindeki kuşku artacak ve beynin yavaşlaman konusunda seni devamlı uyaracak. Duvara çarpacaksın, yürümek isteyeceksin ve “dur bırak artık” sesleri kafanda dönmeye başlayacak. Ancak hissettiğin acı seni hedefinden saptırmaya çalışırken, yanında destek alabileceğin birileri olduğunda imkansız gibi görünen, gerçek olacak.

Biz koşucular aynı yollardan geçiyoruz. Sadece bir hedefe bile ulaşabilmenin aylar süren, yıldırıcı çalışmalar sonucunda geldiğini çok iyi biliyoruz. Kendine inanmanı sağlayacak desteği bulduğunda, seni korkutan hedeflerin gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok.

İşte bir sürü uzun mesafe koşucusu için potansiyelini aşabilmek, yarı maratonda 2 saat bariyerini kırmak anlamına geliyor. Her ne kadar koşarken tek başına olsan da, takım olmanın verdiği güç ile sen de bu bariyeri aşabilirsin. Kararlılık ve sabır isteyen bu süreçte RUNDAMENTAL ve koşucuları yanında olmaya hazır!

1:59:59’a ulaşabileceğin adımlar:

  • Hayalindeki yarı maratonu seç,

  • Düzenli koşularına RUNDAMENTAL ile başla,
  • Pazar uzun koşularını ormanda bizimle tamamla,

  • Puma ve Oktay Güneş koçluğunda yapacağımız hız antrenmanlarına katıl,

  • Oktay Güneş ile hazırladığımız yarı maraton programı veya kendi tercih ettiğin bir program ile hazırlanmaya başla,

  • Yarışlarda birlikte koşabileceğin koşucularla tanış,
  • Deneyimli yarı maraton koşucularımız ile malzeme seçimi, hazırlık dönemi, sakatlıklar, motivasyon ve yarış konularında tecrübelerini paylaş,
  • Soruların için rundamental@gmail.com’a mail at.

Haydi yarı maraton ilk hedefin
1:59 için birlikte sınırları zorlayalım!