Koşamayanlar için Koşuyoruz!

Bu yazının orjinali şu linkte yayındadır.

İyi İnsanlar Birlikte Koşar!

Bu felsefeyi benimseyen Rundamental İstanbul, Wings for Life World Run’da koşmaya hazırlanıyor.

Rundamental Ekibi

Rundamental Ekibi

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek Wings for Life World Run, kalbimizde çok anlamlı ve özel bir yere sahip. Ekibimizden herkes ya Türkiye’de ya da yarışın yapıldığı diğer ülkelerden bazılarında geçtiğimiz yıllarda bu tecrübeyi yaşadı. Geçen yıllarda İsviçre, İspanya, Avusturya ve Avustralya’da arkadaşlarımız koştu ve harika anılara sahip oldu. Bu yıl ekibimizden bir kişi Viyana’da koşacak.

Bilmeyenler için çok hızlı bir özet: Wings for Life World Run, yaklaşık 40 ülkede zaman dilimi engeli tanımadan aynı anda başlayan, finiş çizgisi olmayan, start noktasından itibaren kendinizle yarıştığınız, Yakalama Aracı sizi yakalayıncaya kadar katedebileceğiniz maksimum kilometreyi koşmanız gereken bir yarış. Daha önemlisi, tüm dünyada yarış kayıtlarından elde edilen gelir omurilik zedelenmeleri için yapılan araştırmalara harcanmak için toplanıyor.

Bu yarışın adından benim çıkardığım anlam, bizim gibi koşabilme şansına sahip insanların, bir an olsun durup düşünüp nasıl bir şansa sahip olduklarının farkına varıp, bu hakları elinden alınmış dostlarına yardım eli uzatabileceği ve empati kurmalarını sağlayacak kadar güçlü.

Sadece yarış kaydından elde edilen gelirle kalmayıp, tekerlekli sandalye kullanan birini iterek de katılım sağlayabiliyorsunuz.

WFLWR uygulamasından takımınızı seçebilirsiniz

WFLWR uygulamasından takımınızı seçebilirsiniz

Son iki yılda Alanya’da gerçekleştikten sonra bu yıl İzmir’e taşınması yeni bir parkur deneyimlemek açısından gitmeye ve koşmaya değer. En başından beri bir parçası gibi hissettiğimiz bu anlamlı organizasyonda mutlaka bulunmalıyız dedik. Bu sebeple bu sene geçmiş tecrübelerimizi de göz önünde bulundurarak Wings for Life World Run’ı biraz daha sahiplenmek istedik. Rundamental birbirine sıkı sıkıya bağlı, antrenmanlarını ciddiye alan ve kendine sürekli hedefler koyan ve birbirinden güç alan bir ekipten oluşuyor.

Dile getirmekten çok fazla keyif aldığımız ‘iyi insanlar birlikte koşar’ felsefemizle Wings for Life World Run’ın çok iyi örtüştüğünü düşünüyoruz. Bu sebeple de bu yıl İzmir’de gerçekleşecek organizasyona Rundamental ekibimizden maksimum sayıda katılım olacak gibi görünüyor.

Ekipten Levent Denizci 3 top çevirerek koşacak

Ekipten Levent Denizci 3 top çevirerek koşacak

Ekibimizden yarışacak arkadaşlarımızdan biri Levent Denizci, son iki yıldır İstanbul Maratonu’nda üç top çevirerek koştu ve çeşitli toplumsal konulara farkındalık yaratma amaçlı bir hareket başlattı. Bu yıl Wings for Life World Run yollarında arkadaşımız Levent’i üç top çevirerek koşarken görmeniz mümkün olabilecek. Geri kalan koşucularımız da ellerinden gelen en iyi dereceleri elde etmek için İzmir’de olacaklar.

Wings for Life World Run’ın mobil aplikasyonu da bu yıl biraz daha gelişmiş ve kullanımı eğlenceli hale gelmiş. Telefonunuza indirdiğiniz uygulamadan takımınızı seçip, ekibe katılabilirsiniz. Rundamental’a bekleriz!

Rundamental İstanbul'un 8 haftalık programı

Rundamental İstanbul’un 8 haftalık programı

Rundamental olarak bu yıl organizasyona katmak istediğimiz farklardan biri de, 16 Mart itibariyle oluşturduğumuz 8 haftalık hedef koşu programı ile hazırlıklara ve Wings for Life World Run’ın duyurulmasına destek olmak. Organizasyonun globalde de ana sponsoru olan partnerlerimiz Puma ve Garmin Turkiye’nin de katkıları ile ihtiyacımız olan tüm ekipman ve bilgiye ulaşıp aktarabileceğiz. Rundamental’ın hafta içi koşu programına entegre ettiğimiz fakat, yarışa yaklaştıkça artan ve azalan bir süre koşusu fikri ile yola çıktık. Herkesin gelip bizimle belirttiğimiz tarihlerde hedeflerini sınayacak antrenman programına katılacağını umuyoruz.Sekiz haftalık koşu programımız içinde önceden duyuracağımız, Wings for Life World Run koşu tecrübesini aktarıp, hedeflediğiniz mesafeyi nasıl koşmalısınız gerektiği konusunda tavsiyelerini anlatacak bir de özel konuğumuz olacak. Yapmanız gereken tek şey tüm duyurularımızı yaptığımız Rundamental sosyal medya hesaplarını takip etmek.

Yılda sadece bir kez karşınıza çıkacak bu fırsatı kaçırmayın ve yarış kaydınızı geç olmadan yapın. İzmir’de görüşmek üzere!