Biz Berlin’e Gidiyoruz!

berlin_cover_blog

RUNDAMENTAL’da şu günlerde güzel bir heyecan ve telaş var. Çünkü bir yandan Berlin Yarı Maratonu için antrenmanlar devam ederken, bir yandan da birlikte ilk yurtdışı yarışımızı koşacağımız için yoğun bir hazırlık ve organizasyon içindeyiz. Bazılarımız ilk yarı maratonunu koşacak, bazılarımız ilk kez yurtdışında bir yarışta koşmanın tadını çıkaracak. Maraton ve yarı maraton tecrübesi olan bazılarımız ise koyduğu hedefler doğrultusunda kendileri ile yarışacak. Tüm bunlardan en önemlisi de RUNDAMENTAL ekibi olarak birlikte aynı heyecanı paylaşmak, sevdiğimiz bir şehirde en sevdiğimiz şeylerden birini yapmak yani koşmak ve baharda Berlin şehrinin sokaklarında gezmek hepimiz için çok önemli bir anı olarak kalacak.

Berlin Maratonu’nda koşmak belki de her koşucunun hayali olabilir. Tüm atletlerin ve koşucuların burada koşup en iyi derecelerini yaptığını duyarız. Bir koşan mutlaka birkaç kez daha koşmak ister. Hepimiz bunları duyduk ve okuduk. Dünya rekorlarının kırıldığı, dümdüz parkuruyla ünlü, 2015 yılında 49bin kişinin katıldığı, tüm şehrin festival alanına dönüştüğü bir organizasyon. Berlin Maratonu kadar olmasa da Berlin Yarı Maratonu da en az bu kadar heyecanlı olacaktır dedik ve aylar öncesinde kayıtlarımızı yaptırdık. Zaten kayıtlar açıldıktan kısa bir süre içinde doluyor. 3 Nisan’da gerçekleşecek organizasyonda bu yıl 30bin kişi koşacak. Yazarken bile kalp atışlarımız hızlanıyor.

DSCF9615 (1)

Berlin Yarı Maratonu’nu sadece bir yarış olarak görmeyip, içimizi hüzünlere boğan şu günlerde belki de bir mutluluk ve motivasyon kaynağı olarak görüyoruz. Biraz nefes alırız, kafamız dağılır, sporun neşeli gücü içimizi ısıtır diye taa İstanbul’dan kalkıp Berlin’e koşmaya gidiyoruz. 21K boyunca her metrekareyi kaplayan ve tezahurat yapan insan sesleri arasında koşmak için can atıyoruz. Ülkemizde eksikliğini duyduğumuz, koşanlar dışında pek de kimsenin anlayamadığı ve heyecan duymadığı bu hissi yaşamak istiyoruz. Umuyoruz ki kısa zaman içinde koşu kültürü büyüyecek büyüyecek ve İstanbul da, dünya üzerinde herkesin gelip koşmak isteyeceği bir şehir olacak. Bu noktada bize görev düştüğünü düşünüyoruz ve bu kültürün yaygınlaşması için çok çalışıyoruz, sadece koşmuyoruz, koşu kültürünü sevdirmek için çabalıyoruz.

Berlin Yarı Maratonu için özel tasarlanmış RUNDAMENTAL logomuz ve basılı olduğu PUMA’nın bizlere özel hazırladığı yarış kreasyonumuz, fotoğrafçı arkadaşımız Sıla Yalazan tarafından yapılan fotoğraf çekimi, fotoğraf çekimi sırasında yaptığımız video çekimi ve bu yarışa özel şarkılardan oluşan playlist derken bir yandan da haftada neredeyse her gün yapılan antrenmanların sonucunu almak için sadece günler kaldı. Playlisti hazırlarken koşucu modeli BackBeat Fit ile Plantronics’ten ve antrenmanlarımız boyunca da partnerlerimizden Garmin Turkiye ürünlerinden yardım aldık. Bahar güneşi koşarken gözlerimizi kamaştırmasın diye bir diğer partnerimiz Oakley’nin Frogskins modellerinden destek aldık.

 

pinarmumcu_berlin

Pinar MUMCU

İlk yarı maratonumu koşacağım için çok heyecanlıyım. Uzun bir süredir yarı maraton koşmak için antrenman yapıyorum. Süre hedefim yok ama keyifli ve sağlıklı bir yarış olmasını diliyorum. Koşarken etrafıma bakmayı, insanlara gülümsemeyi ve tadını çıkarmayı unutmayacağım.

 

Berlin Yarı Maratonu’na Rundamental’dan 11 kişinin katılımı dışında bir de Avusturya’dan katılımcımız olacak. Daha önce İstanbul’a gelip bizimle koşan Viyanalı arkadaşımız Vinzenz Saurer de en az bizim kadar heyecanlı, duygularını ifade edişinden bunu anlayabilirsiniz:

Vinzenz SAUER (Viyana)

Berlin Yarı Maratonu’na sadece günler kala heyecanım günden güne iyice artıyor. Tabii ki bazı aksilikler meydana geldi. Sol ayağımda oluşan enflamasyon canımı sıkmadı değil ama olur böyle şeyler dedim ve RUNDAMENTAL ekibi ile geçireceğim güzel haftasonunu düşünerek tüm acılarımı ve hiç de kolay olmayan antrenman haftalarını unuttum bile. Berlin, benim koşacağım ilk yarı maraton yarışım olmasına rağmen hiç gergin değilim çünkü RUNDAMENTAL ekibi ile bir araya gelme ve güzel vakit geçirmeyle dolu bu olağanüstü hafta sonu için sabırsızlanıyorum.

 

Ekibimiz adına Berlin Yarı Maratonu’nda koşacak herkese
neler hissettiklerini sorduk…

Umuthan UYAN

Berlin Yarı Maratonu yurtdışında koşacağım ilk yarı maratonum olacak. Takımımla katılmaya karar verdiğimiz günden beri heyecanlı ve bir o kadar da zorlu bir hazırlık süreci geçirdim. PB’lerin yanında RUNDAMENTAL ile unutamayacağım anlar yaşayacağıma eminim!

Sema Ece TOKER

Koşu her ne kadar bireysel bir spor olsa da, bana göre koştuğunuz şehir ve insanlar ile ayrı anlam kazanıyor.
Bu sene ilk hedef yarışım olan yarı maratonu, “evim gibi” sevdiğim şehir Berlin’de ailem RUNDAMENTAL ile koşacağım.
Daha ne olsun! : )

Seha İŞCAN

Maraton koşucuları, yorgunluğun belirtisi olan “duvara çarpmak” deyimini çok iyi bilirler. Unutulmaz tarihi ve canlı atmosferi yanında dümdüz parkuruyla dünyanın en iyi maraton seyircilerinden birine sahip Berlin’de duvara çarpmaya değil, RUNDAMENTAL’la Berlin Duvarı’nı aşmaya gidiyoruz!

Ansgar KIENE

2015 İstanbul Maratonu 15K startında koşmaya başladığımda, bir süre sırtında vahşi bir Panda logosu olan siyah tshirtlü bir grubu takip etmiştim. İsimlerini aklıma kazıdım ki daha sonra RUNDAMENTAL’ı kolayca bulabileyim. Daha sonra İstanbul’a taşındığımda ilk yaptığım şey bu fantastik koşu grubuna katılmak oldu. Yıllardır koşuyorum ama hep yalnız koşuyordum. Şu anda arkadaşlarımla geceleri şehirde, Pazar günleri ormanda koşmak ve interval koşularında birlikte limitlerimizi zorlamak için ter dökmekten büyük bir keyif alıyorum. Bu sebeple de ilk duyduğum anda Berlin Yarı Maratonu’nda koşma fikrini hemen onayladım. Baharda Berlin’de yarış boyunca tezahurat yapan neşeli insanların arasında koşacağım anları düşünmek kış boyunca İstanbul’da soğukta koştuğumuz günler boyunca sabretmemi sağladı. Koşu sayesinde yeni maceralara atılıp, yeni arkadaşlar ediniyoruz. Berlin, biz geliyoruz!

Can SOYKARAFAKILI

Benim için Berlin, gerek mimarisi, gerek içinde bulundurduğu farklı kültürlerin, hayatların eşsiz uyumu, gerekse de enerjisi ile Dünya’daki en güzel şehirlerden bir tanesi. Daha önce 2 kez gelip hastası olduğum bu şehirde ilk yarı maratonumu koşacak olmak benim için çok ama çok anlamlı. Şehrin dokusu, insanları bu tarz organizasyonlar için çok uygun. İlk yarı maratonum için Berlin’i tercih etmemdeki en önemli nedenlerden birisi de bu. Öncelikli hedefim bir sakatlık olmadan yarışı 2 saatin altında bitirmek. Asıl hedefim ise 1 saat 50 dakika sınırına olabildiğince yaklaşmak.

Bülent UĞURLU

2 yıl önce başladığım koşuya, sakatlığım nedeniyle 8 ay ara vermem ve bir daha koşamayacağım derken RUNDAMENTAL ile tanışmam ve şimdi İlk resmi yarı maratonum ve ilk yurt dışı yarışım ve yanımda yine RUNDAMENTAL var. Tek hedefim; finish çizgisinden her zaman olduğu gibi gülümseyerek geçmek.

Hande KANDUR

İlk kez yarı maraton koşmak, bunu ilk kez gideceğim bir şehirde ve muhteşem insanlarla birlikte yapmak…Tüm bu ilkler ve yanımda olan insanlar yüzünden Berlin Yarı Maratonu benim için “sadece” koşmanın çok ötesinde.

serkancankurt_berlin

Serkan CANKURT

Birlikte koşmak eyleminin çok özel bir anlam kazandığı RUNDAMENTAL ekibiyle beraber tüm gücümle çizgiyi aşıyorum ve ötesine geçerek 3 Nisan’da hayatımın ilk yarış temposunda yarı maratonunu koşuyorum. İnanılmaz bir deneyim olacak!

Besim SADIKAY

Koşuyu yeni bir şehirle tanışmanın en güzel hâli olarak görüyorum. Berlin’le de koşarak tanışacağım. Şehrin 21 km’lik yolunu bize özel ayıracaklar. Ki Rahmetli Başkan Kennedy gelse bu kadar ayrıcalık tanınmazdı.

Attila MUSLUOĞLU

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, kısa süre önce koşuya başladım ama bu ekibe katılmam  benim için büyük bir şans oldu. Hem teknik ve hem de sosyal içerik paylaşımında fazlasıyla tatmin edici. Sadece koşulmuyor burada.
Berlin Yarı Maratonu için heyecan en üst seviyede. Çok iyi sürelerle koşuyu bitirip ardından çok sıkı eğlenmeyi planlıyorum, Berlin, dünya başkenti : )