2016 Popüler Yarış Takvimi Burada!

Yaz mevsimi bir çok kişi için tatil, seyahat, iş üçgeninde devam ederken, biz koşucuların aklını da bunlara ek olarak, Ağustos Böceği & Karınca hikayesi misali sonbahar yarışları ve hazırlık antrenmanları meşgul ediyor.

Sanıyorum bu sene hedefini maraton belirleyenler çoktan hedef yarışını seçip antrenmanlara başladı. Daha kısa mesafe koşacak olanlar için şu sıralar hedef yarış belirleme dönemi gelmiş olmalı.

Şu anda aklınızdan geçen endişeli soruların kabaca, ‘Türkiye’de mi, yurt dışında mı koşsam?’, ‘Şimdiden uçak bileti alayım’, ‘Seçtiğim yarış tarihi başka yarışlarla çakışıyor mu acaba?’, ‘Hem 10k hem de yarı maraton bir arada olan yarış var mı?’ olduğunu düşünerek bir takvim hazırladık.

Avrupa ve Türkiye’yi kapsayan Eylül – Aralık ayları içerisinde gerçekleşecek olan düz yol yarışlarını listeledim. Atladığım yarış varsa şimdiden mazur görün ama ‘Bir gün mutlaka koşacağım!’ diyecekleriniz emin olun yarış takviminde yerini aldı.

Öncelikle takvimde yer alan yarışlardan bazıları hakkında kısa bilgi vermek istedim:

Stockholm Yarı Maratonu

b_DSC_8255

Bu sene 10 Eylül’de düzenlenecek olan Stokholm yarı maratonu, yarış tarihi, hava şartları ve rotası itibariyle koşulabilecek en iyi yarı maratonlar arasında yer alıyor. Koştuğunuz rota üzerinde Karlberg Kalesi, City Hall, İsveç Parlamento binası gibi Stockholm’ün en ünlü yapılarını görüp, keyifli bir şehir deneyimi de yaşabilirsiniz.

Berlin Maratonu

www.photorun.NET

www.photorun.NET

İlki 1974 yılında düzenlenen Berlin Maratonu, her uzun mesafe koşucusunun hayalindeki maratonlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. World Marathon Majors yarışlarından biri olan Berlin Maratonu’nu her yıl yaklaşık 40 bin kişi koşarken, bir milyondan fazla destekçi ve izleyici de sokaklara dökülüyor. Festval havasında geçen maratona artan ilgi önlenemeyince, organizasyonun kalitesini korumak için kura sistemi ile yarışa kayıt olabiliyorsunuz.

Bu sene 25 Eylül’de düzenlenecek olan maratonda koşacak herkese şimdiden başarılar dileriz.

Ignite İstanbul

igniteistanbul

Puma’nın bu sene 2 Ekim’de üçüncü kez düzenlediği Ignite İstanbul yarışında, Bostancı sahilinde başlayacak olan keyifli yeni rotasıyla harika bir 10k koşu deneyimi yaşamaya hazır olun.

Marathon du Medoc

medoc

Dünyanın en eğlenceli ve bir o kadar da ilginç olduğunu söyleyebileceğimiz maratonlardan biri de Fransa’da düzenlenen Marathon du Medoc.

Bu sene 10 Eylül’de düzenlenecek olan yarışta koşucuların zamanı pek de önemsemediği bu yarışta amaç parkur boyunca geçilecek 30 şarap bağından şaraplar tatmak, peynirler yemek ve istiridyeler test etmek. Yarışı ayık bitirenin olmadığı mücadelede kazanan ise daha çok şarapla ödüllendiriliyor.

Dalyan Caretta Run

dalyancarettarun_iztuzu-1

İlk defa düzenlenecek olan Dalyan Caretta Run 29 Ekim 2016’da 14K ve yarı maraton olmak üzere iki kategoride koşulacaktır. Siz de Dalyan’ın muhteşem doğasında koşmak ve bu eşsiz deneyimin bir parçası olmak istiyorsanız kayıt olabilirsiniz.

yaris-takvimi

RUNDAMENTAL Yarış Takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Herkese keyifli koşular dilerim!